raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót

Organizacje społeczne

Zielone podwórka

Zielone Podwórka Veolii to inicjatywa realizowana w ramach prowadzonego przez Fundację Veolia Polska programu wolontariatu pracowniczego w Grupie Veolia w Polsce. Celem projektu jest tworzenie zielonych miejsc na terenie różnych placówek społecznych, pozwalających obecnym i przyszłym jego mieszkańcom czerpać z bogactwa przyrody w mieście. W Łodzi z myślą o pacjentach Łódzkiego Hospicjum dla dzieci ŁUPKOWA oraz Hospicjum Łódzkiego dla dorosłych zbudowaliśmy ogród oraz „żyjący” ekran akustyczny, który będzie izolował budynek od ulicznego hałasu oraz założyliśmy odporny na suszę ogród deszczowy.

Szczegóły na stronie fundacja.veolia.pl

Kontakt w sprawie zielonych podwórek:
fundacja.pl-vfun@veolia.com
tel. +48 22 658 57 11

 

Pasieki Veolii

Pasieki Veolii to inicjatywa, która wspiera zrównoważony rozwój miejscowości, w których obecny jest nasz biznes. Projekt realizowany jest w ramach prowadzonego przez Fundację Veolia Polska programu wolontariatu pracowniczego na rzecz bioróżnorodności. Jeśli Twoja organizacja zajmuje się również edukacją ekologiczną lub bioróżnorodnością w Łodzi i jesteście zainteresowani współpracą przy stworzeniu takiej pasieki w naszym mieście, to zapraszamy do kontaktu

Szczegóły na stronie fundacja.veolia.pl oraz fundacja.veolia.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-pszczol

Kontakt w sprawie pasiek Veolii:
fundacja.pl-vfun@veolia.com
tel. +48 22 658 57 11

 

Kawiarenki Naprawcze w programie „NaprawiaMY z Veolią”

Czy wiesz, że gdyby wymieniane rocznie telefony komórkowe ustawić jeden na drugim utworzyłyby kolumnę 1000 razy większą niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? A kolumna z telewizorów 50 razy przewyższyłaby Mount Everest? Rocznie każdy Polak produkuje ok. 280 kg śmieci. Wiele z nich możemy użyć jako materiały.

Wiele sprzętów mogłoby nadal nam służyć, gdybyśmy tylko wiedzieli, gdzie lub jak możemy je naprawić. W Polsce wciąż jest wiele osób, które potrafią naprawiać sprzęty. Jest też wiele osób, które chciałyby się tego nauczyć. Dlatego proponujemy program w którym będziemy wspierać inicjatywy rozwijające idee kawiarenek naprawczych. W jego efekcie powstaną tworzone przez mieszkańców miejsca, nakierowane na wzmacnianie relacji sąsiedzkich wokół idei naprawiania, gdzie będziemy mogli przywrócić do życia nasze ukochane przedmioty i nauczyć się nowych umiejętności.

„NaprawiaMY z Veolią” to propozycja Fundacji Veolia Polska i Ashoki Polska dla wszystkich, którzy chcieliby współtworzyć miejsce aktywności sąsiedzkiej, oparte na idei naprawiania i ponownego wykorzystywania przedmiotów.

Szczegóły: fundacja.veolia.pl/nasze-programy/naprawiamy-z-veolia

  1. Aplikuj!

Pobierz formularz w formacie .docx

lub wypełnij formularz online.

  1. Podręcznik „Stwórz kawiarenkę naprawczą”

Z radością oddajemy w Wasze ręce podręcznik, który  jest podsumowaniem i analizą efektów naszego programu. Podręcznik pozwala przejść od pomysłu do stworzenia kawiarenki naprawczej. Publikacja jest inspiracją do działań na rzecz systemowych zmian w lokalnych społecznościach, w duchu sąsiedzkiej współpracy i idei „zero waste”. Wierzymy, że każdy z nas może dokonywać zmiany wokół siebie. Podręcznik DIY – stwórz Kawiarenkę Naprawczą w swojej społeczności prezentuje narzędzia, które ułatwiają rozwiązywanie istotnych problemów u ich źródła i pomagają osiągać większy wpływ społeczny.  Publikacja to krótka i treściwa instrukcja, która poprowadzi Cię krok po kroku przez proces budowania społeczności wokół idei naprawiania.

Pobierz podręcznik w formacie PDF (11 MB)

 

Więcej o idei zero waste przeczytasz na stronie zerowasterzy.pl