raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót

Mieszkańcy

Sprawdź jakość powietrza w Twojej okolicy!

Veolia Energia Łódź wspólnie z Airly, łódzkimi spółdzielniami mieszkaniowymi i instytucjami prowadzi projekt, którego celem jest pomiar jakości powietrza w różnych częściach miasta. Wyniki pomiarów z poszczególnych czujników można sprawdzić na stronie airly.eu oraz w aplikacjach mobilnych na system Android i iOS.

Zgłoś propozycję lokalizacji czujników

20 czujników jakości powietrza to nie koniec naszego projektu. Veolia obecnie analizuje kolejne lokalizacje, gdzie mogą pojawić się nowe urządzenia.

Propozycje potencjalnych lokalizacji wraz z uzasadnieniem można przesyłać na adres czujniki@veolia.com

KROK 1. Podaj propozycję lokalizacji, zaznaczając ją na mapie google.

KROK 2. prześlij nam link do mapy z zaznaczoną propozycją oraz krótkie uzasadnienie: czujniki@veolia.com

Bioróżnorodność – Stwórz swój „Ogród na pTAK”

Im w jakiejś lokalizacji gorsza jest jakość powietrza, tym mniej jest tam ptaków i są one mniej aktywne. Dlatego w ramach wolontariatu na rzecz bioróżnorodności pracownicy Veolii założyli wspólnie ze Stowarzyszeniem Ptaki Polski na terenie EC4 w Łodzi “Ogród na pTAK!”

Ty również możesz stworzyć miejsce przyjazne Ptakom i Przyrodzie. Może nie znasz się na ogrodnictwie i nie masz na to czasu? Nie wiesz, czego potrzebują ptaki, owady i inne zwierzęta zamieszkujące nasze ogrody? Wszystko o tym wie Stowarzyszenie „Ptaki Polski” i może Ci pomóc.

Szczegóły na stronie ogrod.ptakipolskie.pl

Poznaj i pokochaj ptaki z aplikacją Ogród na pTAK!

Kochasz ptaki i chcesz zaprosić je do ogrodu? Dajemy Ci wyjątkową aplikację, z którą stworzysz Twój Ogród na pTAK! – ogród, w którym ptaki i inne zwierzęta znajdą pożywienie oraz dom, a Ty raj i wytchnienie od codziennego zgiełku! Bawiąc się quizem i słuchając ptasich treli, nauczycie się bez trudu rozpoznawać bogatki, modraszki, dzwońca, szpaka, dzięcioła dużego, czy słowika rdzawego. W aplikacji, stworzonej dzięki współpracy Fundacji Veolia z ornitologami i miłośnikami przyrody ze Stowarzyszenia Ptaki Polskie, znajdziecie również ciekawe opisy i zdjęcia oraz porady, jak mądrze dokarmiać ptaki i jak zaprosić je do swojego ogrodu.

Szczegóły na stronie fundacja.veolia.pl

 

Drzwi otwarte w Elektrociepłowni EC4

Veolia Energia Łódź od ponad dekady zawsze w trzecią sobotę września organizuje Ciepłą Sobotę z Veolią Drzwi Otwarte w elektrociepłowni EC4. Trasa zwiedzania zakładu obejmuje cały cykl technologiczny produkcji ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz prezentację kluczowych instalacji środowiskowych. Ponadto co roku na odwiedzających elektrociepłownię czeka wiele „energetycznych” atrakcji.

Relacja z ubiegłorocznej Ciepłej Soboty na stronie energiadlalodzi.pl

 

Veolia Energia Łódź partnerem ścieżki edukacyjnej „Przetwarzanie energii” w CNiT EC1

Veolia Energia Łódź jest pierwszym partnerem Centrum Nauki i Techniki EC1 i to właśnie w tej części, która dokładnie dot. produkcji energii. Na dodatek wszystko to dzieje się w murach historycznej, zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1. Ścieżka „Przetwarzanie energii” jest unikatem na europejską skalę i prezentuje krok po kroku proces wytwarzania energii w klasycznej elektrowni.

CNiT mieści się w zachodniej części dawnej zabytkowej elektrociepłowni EC1 i obejmuje ponad 8 tys. m. kw. powierzchni wystawienniczej zaaranżowanej m.in. w dawnej maszynowni, pompowni, kotłowni i rozdzielni, gdzie oryginalne wyposażenie połączono z ponad 150 interaktywnymi i multimedialnymi instalacjami.

Szczegóły na stronie centrumnaukiec1.pl