raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót

Ekoedukacja

Ciepło systemowe – edukacja dzieci i młodzieży

Wszystkich zainteresowanych przeprowadzeniem zajęć na temat ciepła systemowego zapraszamy do skorzystania z materiałów, będących częścią projektu edukacyjno-ekologicznego o nazwie Lekcje Ciepła realizowanego przez przedsiębiorstwa ciepłownicze w ramach Programu Promocji Ciepła Systemowego.

Cykl trzech części bajek o „Czerwonym Kapturku w mieście” przygotowany został z myślą o uczniach nauczania początkowego, szkół podstawowych. Uczniowie dowiadują się z nich, jak powstaje ogrzewanie, w jaki sposób dociera ono do mieszkań oraz jak można je oszczędzać. Poznają także pojęcie smogu i uczą się tego, jak można z nim walczyć.

Zajęcia dla najmłodszych powstały przy wsparciu fundacji Montessori Bona Ventura w Szczecinie.

Pogram edukacyjny Lekcje Ciepła wyróżniony został w 2019 roku przez Komisję Europejską w ramach organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonej Energii (European Sustainable Energy Week). Jest to jedyny polski projekt, który kiedykolwiek znalazł się w finale tego konkursu.

Veolia jest uczestnikiem Programu Promocji Ciepła Systemowego, w ramach którego został przygotowany cykl edukacyjny „Czerwony Kapturek w mieście”.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki.

Materiały do pobrani na stronie lekcjeciepla.pl/

 

Sposoby oszczędzania ciepła i energii w domach

Efektywne korzystanie z energii jest ważnym elementem odpowiedzialności każdego z nas za aktualny rozwój i przyszłość planety. Każdego dnia, w każdej sferze naszego życia, dzięki zmianie nieistotnych z pozoru zachowań, możemy oszczędzać ciepło i energię elektryczną oraz zredukować emisję gazów cieplarnianych, a przez to mieć swój wkład w ochronę środowiska naturalnego.

Oto kilka prostych zasad jak nie marnować ciepła systemowego:

Jak oszczędzać ciepło?

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z kilkoma zasadami efektywnych zachowań przy korzystaniu z ciepłej wody i energii elektrycznej na stronie energiadlalodzi.pl/jak-placic-mniej/jak-oszczedzac-energie

 

Drzwi otwarte w Elektrociepłowni EC4

Veolia Energia Łódź od ponad dekady zawsze w trzecią sobotę września organizuje Ciepłą Sobotę z Veolią Drzwi Otwarte w elektrociepłowni EC4. Trasa zwiedzania zakładu obejmuje cały cykl technologiczny produkcji ciepła systemowego i energii elektrycznej w kogeneracji oraz prezentację kluczowych instalacji środowiskowych. Ponadto co roku na odwiedzających elektrociepłownię czeka wiele „energetycznych” atrakcji.

Szczegóły: relacja z ubiegłorocznej Ciepłej Soboty: energiadlalodzi.pl/ciepla-sobota-2019/

 

Veolia Energia Łódź partnerem ścieżki edukacyjnej „Przetwarzanie energii” w CNiT EC1

Veolia Energia Łódź jest pierwszym partnerem Centrum Nauki i Techniki EC1 i to właśnie w tej części, która dokładnie dot. produkcji energii. Na dodatek wszystko to dzieje się w murach historycznej, zrewitalizowanej elektrociepłowni EC1. Ścieżka „Przetwarzanie energii” jest unikatem na europejską skalę i prezentuje krok po kroku proces wytwarzania energii w klasycznej elektrowni.

CNiT mieści się w zachodniej części dawnej zabytkowej elektrociepłowni EC1 i obejmuje ponad 8 tys. m. kw. powierzchni wystawienniczej zaaranżowanej m.in. w dawnej maszynowni, pompowni, kotłowni i rozdzielni, gdzie oryginalne wyposażenie połączono z ponad 150 interaktywnymi i multimedialnymi instalacjami.

Szczegóły: centrumnaukiec1.pl/