raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót
02.07.2024

Veolia partnerem akcji „Odkręcamy korki – rowerem do pracy”

Gazeta Wyborcza we współpracy z Nextbike, operatorem Łódzkiego Roweru Publicznego, oraz pod patronatem prezydent Łodzi i przewodniczącego Rady Miejskiej, organizuje akcję „Odkręcamy korki – rowerem do pracy”. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Łodzi do korzystania z rowerów miejskich jako ekologicznego i zdrowego środka transportu.

Statystyki Nextbike pokazują, że Łódzki Rower Publiczny cieszy się dużym zainteresowaniem – od kwietnia odnotowano 220 tysięcy wypożyczeń, a 80 tysięcy mieszkańców jest zarejestrowanych w systemie. Akcja ma na celu dalsze zwiększenie liczby użytkowników poprzez zachęcanie pracowników łódzkich firm do dojazdów rowerem. Firmy biorące udział w projekcie otrzymają od Nextbike 50 voucherów na bezpłatne wypożyczenia rowerów na dwa tygodnie.

W ramach akcji przewidziano także rywalizację między firmami – zwycięzcą zostanie firma, której pracownicy przejadą najwięcej kilometrów na rowerze. Firmy, takie jak Politechnika Łódzka, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna, Accenture ATC Poland i Veolia, już wyraziły entuzjazm i zaangażowanie w projekt.

Projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród władz miasta, jak i przedstawicieli firm oraz instytucji, którzy widzą w nim potencjał na poprawę jakości życia w mieście oraz promowanie zdrowego trybu życia.

Uważamy, że ta inicjatywa to doskonała okazja dla pracowników Veolii w Łodzi, aby aktywnie spędzić czas i zaangażować się w ekologiczną rywalizację między firmami i instytucjami – mówi Robert Warchoł z biura komunikacji Veolia Energia Łódź. – Jesteśmy przekonani, że bezpłatne korzystanie z Łódzkiego Roweru Publicznego przez dwa tygodnie zachęci do zmiany nawyków transportowych i przyczyni się do promocji zdrowego trybu życia.

Artykuł na na https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,31101258,rowerem-do-pracy-swietny-pomysl-namawiamy-lodzian-zeby-sprobowali.html