raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót
21.10.2021

TowaRower nagrodzony w konkursie „Innovation in Politics Awards” 2021

413 projektów zostało zgłoszonych przez polityków z różnych partii demokratycznych z 25 krajów europejskich do konkursu Innovation in Politics Awards 2021. Jury składające się z 1032 obywateli europejskich wybrało 90 finalistów. Jednym z nich został projekt realizowany we współpracy Veolii Energii Łódź z Fundacją Fenomen oraz Urzędem Miasta Łodzi – TowaRower .

Wyniki pokazują rosnącą różnorodność innowacji w prawie wszystkich obszarach polityki: kryzys Covid i kryzys klimatyczny okazują się silnymi motorami zmian w pracy politycznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o ratowanie życia, ochronę miejsc pracy i gospodarki, czy też umożliwianie edukacji szkolnej za pomocą narzędzi cyfrowych – w 2021 r. innowacje w polityce będą widoczne na wszystkich szczeblach polityki i we wszystkich partiach. Ponieważ radzenie sobie z pandemią COVID-19 od prawie dwóch lat jest ogromnym wyzwaniem dla polityków, praca polityczna zmieniła się znacząco w całej Europie.
90 finalistów zostało nagrodzonych w kategoriach: Społeczność, Strategie COVID-19, Demokracja, Cyfryzacja, Ekologia, Gospodarka, Edukacja, Prawa Człowieka, Jakość Życia.

21.10.2021