raport środowiskowy ZOE
wizualizacja ZOE
Przejdź do naszego Facebooka
Powrót
07.09.2020

Rozwijamy elektromobilność

W obliczu wyzwań klimatycznych Veolia Energia Łódź włączyła się w cztery z pięciu obszarów strategicznych przyjętego Ekopaktu dla Łodzi. 

W ramach tych działań podpisaliśmy list intencyjny na rzecz rozwoju elektromobilności. Dzisiaj przekazaliśmy 10 rowerów elektrycznych dla służb miejskich, by bardziej ekologicznie dbać o miasto. Urzędnicy będą kontrolować łódzkie inwestycje, stan dróg rowerowych oraz porządek w parkach.

– Mając na uwadze wyzwania środowiskowe, jakie są zawarte w „Ekopakcie dla Łodzi” Veolia Energia Łódź podpisała z Miastem Łódź list intencyjny w sprawie współpracy przy rozwoju elektromobilności. Przekazanie rowerów elektrycznych dla pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej i Zarządu Dróg i Transportu jest elementem tej współpracy.  Mamy nadzieję, że przekazane rowery przyczynią się do zwiększania elektromobilności w mieście – mówi Robert Warchoł, Veolia Energia Łódź.

List intencyjny zakładający pogłębienie wspólnych działań na rzecz rozwijania elektromobilności Łódź oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych podpisały w poniedziałek 7 września 2020 r.